Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Avdelningen för filosofi och filologi

Del av Institutionen för filosofi, lingvistik och vetenskapsteori vid Humanistiska fakulteten

Avdelningen för filosofi och filologi
Box 200
405 30 Göteborg
Leveransadress: Renströmsgatan 6, 412 55 Göteborg
Besöksadress: Olof Wijksgatan 6, 412 55 Göteborg

Webbplats: www.flov.gu.se
Epost: flov@flov.gu.se

Avd-/sektionschef, inst: Susanna Radovic

Personer

Visar 1 - 38 av 38

Namn Titel Telefon E-post
Andersson, Alexander Doktorand 031-786 4566 alexander.andersson@gu.se
Mora Marquez, Ana Maria Forskare 031-786 5643 ana.maria.mora.marquez@gu.se
Tolland, Anders Universitetslektor, Teoretisk filosofi 031-786 4287 anders.tolland@filosofi.gu.se
Brenner, Andrew Postdoktor andrew.brenner@gu.se
Maurin, Anna-Sofia Professor, Teoretisk filosofi 031-786 6969 anna-sofia.maurin@gu.se
Brülde, Bengt Professor, Praktisk filosofi 031-786 4180 bengt.brylde@filosofi.gu.se
Bydén, Börje Forskare 031-786 4916 borje.byden@gu.se
Munthe, Christian Professor, Praktisk filosofi 031-786 4843 christian.munthe@gu.se
Thomsen Thörnqvist, Christina Professor, latin 031-786 4348 christina.thornqvist@gu.se
Cutas, Daniela Forskare, Praktisk filosofi daniela.cutas@filosofi.gu.se
Bennett, David Forskarassistent david.bennett@gu.se
Rönnegard, David Forskare david.ronnegard@gu.se
Behdadi, Dorna Doktorand, praktisk filosofi 031-786 4554 dorna.behdadi@gu.se
Brandstedt, Eric Forskare eric.brandstedt@gu.se
Malmqvist, Erik Universitetslektor erik.malmqvist@gu.se
Larsson, Felix Universitetsadjunkt, Teoretisk filosofi 031-786 6965 felix.larsson@filosofi.gu.se
Svensson, Frans Universitetslektor 031-786 5907 frans.svensson@gu.se
Björnsson, Gunnar Forskare, Praktisk filosofi 031-786 5545 gunnar.bjornsson@filosofi.gu.se
Fernandez Walker, Gustavo Forskarassistent 031-786 5559 gustavo.fernandez.walker@gu.se
Fink, Jakob Leth Forskare jakob.leth.fink@gu.se
Elliott, Jasmine Christine Doktorand jasmine.christine.elliott@gu.se
Pelletier, Jenny Forskare jenny.pelletier@gu.se
Sandberg, Joakim Universitetslektor, Praktisk filosofi 031-786 4571 joakim.sandberg@gu.se
Gustafsson, Johan Universitetslektor johan.gustafsson@gu.se
Eriksson, John Universitetslektor, Praktisk filosofi 031-786 4837 john.eriksson@gu.se
Toivanen, Juhana Forskarassistent juhana.toivanen@gu.se
Ierodiakonou, Katerina Forskare katerina.ierodiakonou@gu.se
El-Alti, Leila Doktorand, Praktisk filosofi 031-786 4554 leila.el-alti@gu.se
Tiozzo, Marco Doktorand, Praktisk filosofi marco.tiozzo@gu.se
Zachrau, Maximilian Doktorand maximilian.zachrau@gu.se
Ekbom, Moa Universitetslektor, Latin 031-786 1931 moa.ekbom@gu.se
Heeswijk, van, Nina Marie Kristine Doktorand, Praktisk filosofi nina.van.heeswijk@gu.se
Karimi, Paiman Doktorand paiman.karimi@gu.se
Gregoric, Pavel Gästforskare pavel.gregoric@gu.se
Endörfer, Richard Doktorand 031-786 6965 richard.endorfer@gu.se
Mousavian, Seyed Forskarassistent 031-786 3924 seyed.mousavian@gu.se
Radovic, Susanna Universitetslektor, Avd-/​sektionschef, inst 031-786 2028 susanna@filosofi.gu.se
Sjölin Wirling, Ylwa Doktorand, Teoretisk filosofi ylwa.sjolin.wirling@gu.se

Visar 1 - 38 av 38

Sidansvarig: Monica Havström|Sidan uppdaterades: 2018-01-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?